Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ

Ajurweda – test na Vikriti i wskazówki na odzyskanie równowagi

Filozofia ajurwedyjska opiera się na obecności pięciu żywiołów. Są obecne w każdym z nas i są stworzone od najbardziej subtelnego do najbardziej fizycznego, zamanifestowanego. Eter, powietrze, ogień, woda i ziemia to żywioły, które charakteryzują nas, w zależności, od którego tego mamy najwięcej w sobie. To żywioły tworzą trzy dosze ajurwedyjskie: vata (eter + powietrze), pitta (ogień) oraz kapha (woda + ziemia).
dosza to energia danego żywiołu, który mamy w sobie i który nas cechuje, tworzy i cały czas na nas wpływa. Vata jak wiatr, jest zmienna, wrażliwa oraz subtelna. Pitta jak ogień, gorąca, porywcza i zdecydowana. Kapha jak woda i ziemia, stabilna, osadzona, silna.

Wiele można pisać o doszach oraz ich właściwościach. Najbardziej chciałam zwrócić uwagę na obecność natury, czyli żywiołów, w naszym życiu. Są one w nas i dookoła nas. To, co jemy, wpływa na te energie tonizująco albo pobudzająco. Aby być w równowadze ze sobą i z otaczającym nas światem, musimy zrozumieć ich działanie i nauczyć się równoważyć tych pięć energii. Każdy z nas jest inny, a żywioły tłumaczą nasze różnice w piękny, poetycki wręcz sposób.

TEST

Poniższe pytania podzielone zostały na obszar umysłu oraz ciała. Proszę Cię, odpowiadaj szczerze sama przed sobą, stań się na chwilę obserwatorem swojego życia. Wybierz odpowiedź najlepiej pasującą do ciebie teraz w twoim życiu i postaw przy nich iks (x) lub zapisz na kartce literę, która jest przy każdej odpowiedzi (K,P, lub V).
Jeśli nie możesz się zdecydować między dwiema odpowiedziami, wybierz tę, która najbardziej jest prawdziwa. Jeśli wciąż nie możesz podjąć decyzji, wybierz obydwie odpowiedzi i zapisz dwie litery. Jeśli z kolei żadna odpowiedź do Ciebie nie pasuje, nie zaznaczaj niczego. Na końcu podsumuj swoje odpowiedzi (K – Kapha, V – Vata, P – Pitta) widniejące na końcu każdej opcji, i przeczytaj zalecenia jak zrównoważyć nadmiar energii!

Możesz również wydrukować ten test i w ten sposób łatwiej go wykonać. Poniżej plik do pobrania.

Dodaj komentarz